NAJLEPSZE GATUNKI TRAW

specjalnie dobrane mieszanki traw – sprawdzone genetycznie

Termin siewu

Siewu nasion należy dokonać od kwietnia do października, kiedy temperatura przy gruncie wynosi minimum 10°C lub więcej.

Dobrze znosi częste oraz krótkie koszenie. Zastosowana wiechlina, silnie krzewiąc się wraz z pozostałymi składnikami, tworzy wytrzymałą, gęstą, ciemnozieloną darń. Gęsta darń szybko regeneruje się, co przy intensywnym użytkowaniu nie powoduje ubytków w zielonym dywanie trawnika. Starannie dobrane składniki mieszanki pozwalają na zachowanie wysokich walorów estetycznych i użytkowych. Wysokość koszenia 4-5 cm.

Przygotowanie gleby

Przed przystąpieniem do wysiewu należy usunąć chwasty, starą darń i kamienie, a powierzchnię wyrównać.

Następnie na leży glebę użyźnić wysiewając na powierzchnie ziemi nawóz po to, aby młoda trawa dostawała substancje odżywcze już od momentu kiełkowania. Oprócz tego wskazane jest rozrzucenie torfu. Nawóz i torf należy przemieszać na głębokość od 5 do 8 cm.

Siew nasion

Na powierzchnię 100m2 należy przygotować od 2 do 3 kg nasion.

Nasiona przeznaczone do siewu należy podzielić na dwie równe części i wysiać dwukrotnie na krzyż. Następnie za pomocą wału-kolczatki lub grabi przemieszać je z glebą na głębokość 0,5 do 1 cm. Po tym zabiegu powierzchnię ucisnąć wałkiem lub deską. W ciągu około 3 tygodni, czyli od momentu wschodu trawy należy regularnie podlewać grunt. Nasiona potrzebują stałego nawadniania oraz dużo wilgoci. Podlewamy regularnie, kilka razy dziennie, aby na powierzchni utrzymywała się stała wilgoć.

 

Pielęgnacja trawnika

W okresach suszy wskazane jest zraszanie trawnika.

Pierwsze koszenie należy wykonać przy wysokości źdźbła od 8 do 10 cm, skracając ją do wysokości 5 cm. Następne koszenia wykonywać regularnie skracając ruń do wysokości 3cm. Ogólnie, kosimy do 1/3 wysokości źdźbła. Nawozić trawnik od kwietnia do września raz w miesiącu po koszeniu. Nawozimy ok 3 kg nawozu na 100m2.